REKLAMA

Bartosz Romowicz komentuje decyzję: PiS pokazało gest Kozakiewicza

– To kolejny raz kiedy Prawo i Sprawiedliwość pokazuje gest Kozakiewicza mieszkańcom Ustrzyk Dolnych. Apelowałem i wnioskowałem o to, aby funkcję tę powierzyć Pani Janinie Sokołowskiej, obecnej Sekretarz Gminy. Pani Sekretarz to osoba, która jako mało kto zna ten urząd – tak decyzję o wyznaczeniu Pawła Germańskiego, do pełnienia funkcji burmistrza Ustrzyk Dolnych komentuje poseł-elekt Bartosz Romowicz.

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny przeciwko gminie Ustrzyki Dolne!

foto: Bartosz Romowicz – oficjalny profil, fb

Stało się. Dziś Prezes Rady Ministrów na wniosek Wojewody Podkarpackiego powołał na komisarza, który będzie pełnił funkcję Burmistrza Ustrzyk Dolnych do maja 2024 roku, Pana Pawła Germańskiego. To kolejny raz kiedy Prawo i Sprawiedliwość pokazuje gest Kozakiewicza mieszkańcom Ustrzyk Dolnych. Apelowałem i wnioskowałem o to, aby funkcję tę powierzyć Pani Janinie Sokołowskiej, obecnej Sekretarz Gminy. Pani Sekretarz to osoba, która jako mało kto zna ten urząd (bo pracuje w nim prawie tyle co ja żyję!), a funkcję Sekretarza pełni od ponad 10 lat. Zna każdego z pracowników i doprowadziłaby w spokoju gminę do wyborów.

Prawo i Sprawiedliwość postawiło jednak na swoim! Nie potrafiło wygrać wyborów na urząd Burmistrza Ustrzyk Dolnych ani ze mną dwukrotnie, ani z moimi poprzednikami. Wykorzystało jednak moment i swojego „polityka” wcisnęło do ustrzyckiego magistratu.

Pan Paweł Germański to menadżer szkoły ponadpodstawowej, który nigdy nawet nie był radnym i nie miał żadnej styczności z samorządem gminnym. W kilka dni musi przygotować projekt budżetu gminy (musi być wydany do 15 listopada), a to jest naprawdę trudne. Wiem to z własnego doświadczenia.

foto: Paweł Germański – arch. prywatne, fb

Jest jednak kilka światełek w tunelu, że nie zepsuje niczego na co pracowaliśmy wspólnie przez 9 lat. Jednym z nich to Rada Miejska i stabilna większość w Radzie, która pokazywała w ostatnich miesiącach, że mówi jednym głosem. Drugim to nowy rząd i nowy Prezes Rady Ministrów w perspektywie kilku tygodni, którego osobiście poproszę o zmianę komisarza w pierwszym dniu urzędowania.

Nie mamy możliwości teraz wybrać nowego burmistrza, ale zasługujemy na kogoś doświadczonego w tym trudnym czasie”. Pisze w mediach społecznościowych Bartosz Romowicz.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wiemy, kto zastąpi Bartosza Romowicza

Grafika poglądowa.

20-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)