REKLAMA

RZESZÓW: Minister obrzucony jajkami! Interweniowała policja (VIDEO)

RZESZÓW: Minister obrzucony jajkami! Interweniowała policja (VIDEO)

JASIONKA / PODKARPACIE. Do skandalu doszło podczas pierwszego dnia Europejskiego Forum Rolniczego, który odbywa się w Jasionce. Podczas panelu z udziałem Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa, w stronę prelegentów poleciały jajka. Demonstranci krzyczeli „Judasze, judasze”. Na salę weszli w kamizelkach z napisem „Oszukana wieś”. Interweniowała policja. Publikujemy VIDEO z tego incydentu.


screen z filmu

Europejskie Forum Rolnicze*

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Co roku Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

W tym roku, EFR odbywa się w Jasionce.

Jak piszą organizatorzy, podczas zaplanowanych debat i paneli eksperckich będzie możliwość do dyskusji o wsi i rolnictwie w szerokim gronie przedstawicieli polskiej i europejskiej polityki, rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

* Tekst: Europejskie Forum Rolnicze

Jednym z prelegentów podczas pierwszego dnia wydarzenia jest Henryk Kowalczyk, Członek Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jego obecność na Podkarpaciu nie pierwszy raz wykorzystali przedstawiciele grupy rolników, którym nie podoba się aktualna sytuacja w kraju i polityka państwa prowadzona w zakresie rolnictwa. Swój sprzeciw postanowili wyrazić przychodząc na salę w kamizelkach z napisem „Oszukana wieś”. W momencie, gdy głos miał zabrać minister Kowalczyk, grupa rolników sprzeciwiła się temu, a jedna z osób, przy okrzykach „Judasze, judasze”, rzucała jajkami w stronę prelegentów. Interweniowała policja.

Publikujemy VIDEO z tego zajścia.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

22-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)